Florbalová výbava

Florbalová výbava aneb co potřebujeme pro florbal

Původně jsem vám zde chtěl přinést kompletní seznam veškerého florbalového vybavení, ale nakonec jsem usoudil, že je to naprosto zbytečné, protože tyto věci můžete najít ve většině florbalových obchodů. A to s lepším designem lepší dostupností atd. Pokud si má někdo jiný názor budu rád pokud se o něj se mnou podělí vpravo pomocí vzkazu.
A proto jsem zde vytvořil alespoň přehled jak vybrat… a to z podle mě nedostatečného vysvětlení na stránkách prodejců. Níže si můžete přečíst vše co potřebujete ke kompletnímu vybavení se na florbal.

Výbava pro hráče v poli

Vezmu to hezky od podlahy.

1.Florbalka

Tak o té najdete vyčerpávající informace ve článku“Jak si vybrat správnou florbalku.“ Jen ohledně značek bych doplnil, minimálně můj názor je že do absolutní špičky v současnosti patří Salming, Unihoc a obzvláště poslední dobou zdatně sekundující X3M. Ale i ostatní jako jsou Exel, Zone, Canadien, Jadberg, Zii a další určitě nejsou špatné.

2.Míček

U něj je skoro jedno jaký je a i ceny tomu odpovídají. Akorát levnější míčky častěji praskají, ale ne nijak dramaticky. Daleko větší důraz byl kladl, sebevíc se to může zdát absurdní na barvu. Protože jak si máte poznat svůj míček mezi 30 dalšími. Takže buďto podepsat, anebo vybrat co nejméně obvyklou barvu.>

3.Sálová obuv

Hlavně ne boty na futsal. Ideálně co nejvíce zpevněná bota a odpružená podrážka. Je to z důvodu častého a extrémně rychlých změn směru pohybu při hře, při kterých působí na vaše klouby obrovská setrvační síla. Těmto parametrů nejlépe odpovídají primárně házenkářské či squashové boty, jako např. adidas stabil, puma vellum a jiné. V poslední době se dokonce začaly objevovat první výhradně florbalové boty viz Salming speed.

4.Oblečení

To je myslím zbytečné komentovat, co komu vyhovuje ať si vybere.Patří sem štulpny,kraťasy a tričko ale osobně bych nedoporučoval bavlněné trička. Pokud se zpotíte jako že se většinou zpotíte, jeho nošení jak poměrně nepříjemné.

5.Ostatní doplňky

Sem bych nejspíše zařadil potítko, čelenku a v poslední době stále populárnější florbalové brýle. Co o nich tak říct. Potítko se hodí, jak již název vypovídá na stírání především z čela a hlavy. Čelenka má cenu asi jen u dlouhovlasých lidí, aby jste viděli na cestu. A brýle jsou primárně bezpečnostní zatím nepovinný prvek. Dostat golfem do oka jistě není příjemné, ale trvalé následky většinou nejsou. Ale člověk nikdy neví!

Vybavení pro brankáře

A co vybavení pro naše milé gólmany? Jelikož jsem mi brankářská praxe chytí omezím se jen na pár základních poznatků co jsem vyslechl. Je sice hezké že máš vestu, dres, helmu a do jisté míry i kalhoty za nekřesťanské peníze. K čemu ti to ale je když máš stejně kolena neustále odřené, a ne málo. Takže radši než si koupit fakt nejvíc nejhezčí helmu radši investovat do pořádných chráničů na kolena. A u brankářů mužského pohlaví bych doporučoval suspenzor. Taková bomba do citlivých míst bává při absenci chrániče krajně bolestivá.

Převzazto z: http://florbal.707.cz/vybaveni.html

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.