PARDUBICE 17.-18.09.

Turnaj byl pro chlapce první akcí, organizovanou mimo sokolskou župu. Hrálo se po oba víkendové dny v Tipsport aréně, kde hrají svá extraligová utkání pardubičtí hokejisté. Zúčastnilo se 64 mužstev z celé České republiky. Většinou se jednalo o profesionální florbalová družstva, organizovaná pod ČFbU (Česká florbalová unie) nebo o florbalové školy. Pardubice, Olomouc, Brno, Praha, Hradec Králové, to jsou všechno města s obrovskou hráčskou i finanční základnou. Všechny týmy přivezly na turnaj nejlepší hráče, kterými disponují. A velimáci se mezi nimi neztratili. Ba naopak. V katogorii starších žáků (2002/2003) jsme skončili na pěkném šestnáctém místě, když naše branky vstřelili Sixta Radek (12x), Nezavdal Jaroslav (3x) a po jedné brance Slabý Jakub, Horák Petr, Červeňák Vítek, Růžička Jakub.

Naši mladší chlapci (kategorie elévů (2007/2006), skončili ve své skupině na druhém místě a vybojovali si tak postup mezi nejlepší šestnáctku týmů z celé republiky. V neděli porazili Litomyšl a šlo se do čtvrtfinále. Zde narazili na místní Pardubice, město se sto tisíci obyvateli, jejichž A tým dospělých hraje první ligu a klub samotný se stará o další stovku mladých hráčů. Naši malí bojovníci po nádherném a nervydrásajícím boji prohráli o jednu branku – 2:3 a skončili na sedmém místě.

Velká poklona a respekt patří oběma trenérům panu Houdkovi a Urbanovi, kteří po oba dny turnaje pravidelně posílali na palubovku všechny hráče, které do Pardubic přivezli  a nevybírali jen jednu či dvě nejlepší trojice, jako jsme to viděli u jiných družstev. Je vidět, že SOKOL (či jeho členové) stále staví výše radost všech dětí ze hry,  nad úspěchem jednotlivce.

Sestava malých šampionů : Esterle Štěpán, Holzbauer Jan, Houdek Jakub, Kadlec Jan, Kosička Josef, Kowalczyk Marek, Sixta Libor,  Urban Daniel, Wasserbauer Tomáš.

Foto z utkání v naší Galerii

Nazdar na turnaji v říjnu, který pořádá sokol Velim.

Napsat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.